loading...

moragheb

بازدید : 8
دوشنبه 23 فروردين 1400 زمان : 12:44

ایسنا/البرز مدیرکل بهزیستی البرز گفت: تاکنون به ۶۹۵ نفر سالمند، ۵۰۹ نفر کارمند مراکز سالمندان، ۱۰۵ معلول جسمی حرکتی و ۷۵ نفر پرسنل مراکز نگهداری از معلولین در البرز واکسن کرونا تزریق شده است.

اسدالله حیدری درگفت وگو با ایسنا با اشاره به برنامه تزریق واکسن کرونا به بخشی از جامعه هدف بهزیستی اظهار کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته از سوی سازمان بهزیستی کشور بنا شد در فاز اول تزریق واکسن کرونا، سالمندانی که در مراکز تحت پوشش نگهداری می‌شوند واکسن کرونا دریافت کنند.

مدیرکل بهزیستی البرز ادامه داد: بر این اساس در فاز اول به ۱۳۸۴ نفر واکسن روسی کرونا تزریق شد.

وی اضافه کرد: از این تعداد ۶۹۵ نفر سالمند، ۵۰۹ نفر کارمند مراکز سالمندان، ۱۰۵ معلول جسمی حرکتی و ۷۵ نفرنیز پرسنل مراکز نگهداری از معلولین بوده‌اند.

حیدری توضیح داد: از آنجایی که که در برخی مراکز مثل کهریزک علاوه بر سالمندان، معلولان جسمی حرکتی نیز نگه داری می‌شوند، در فاز اول تزریق تعدادی از این افراد نیز واکسن دریافت کردند.

وی توضیح داد: در فاز دوم تزریق هم تا کنون به ۶۸۱ سالمند واکسن تزریق شده و با این اوصاف حدود ۹۰ درصد سالمندانی که در ۱۹ مرکز تحت نظارت بهزیستی البرز نگهداری می‌شوند این واکسن را دریافت کرده‌اند.

این مسئول با بیان اینکه هدف این است که با اختصاص سهمیه جدید مددجویان مراکز اعصاب و روان نیز واکسن کرونا تزریق کنند، گفت: هنوز سهمیه جدیدی به البرزاختصاص نیافته ولی به محض ورود واکسن‌های جدید، بیماران مراکز اعصاب و روان در اولویت تزریق هستند.

حیدری توضیح داد: هر چند امکان پوشش صددرصدی آسایشگاه سالمندان با واکسن کرونا وجود داشت ولی برخی به دلایل مختلف حاضر به تزریق این واکسن نشدند و چون برنامه تزریق اجباری نیست اصراری بر این موضوع نبود.

مقالات بیشتر:آسایشگاه سالمندان در خاقانی

بازدید : 25
سه شنبه 17 فروردين 1400 زمان : 12:45

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس بابیان اینکه در تعطیلات نوروزی و اجرای طرح سردار شهید سلیمانی واکسیناسیون کاوید ۱۹ از خانه سالمندان انجام شد گفت: بیش از ۳۶۰۰ مرکز تهیه و توزیع غذا و اماکن عمومی بازدید و پلمب و تعطیلی ۱۵ مرکز متخلف در تعطیلات نوروزی صادر شد

واکسیناسیون سالمندان شهرقدس در طرح «شهید سلیمانی» / پلمب ۱۵ مرکز متخلف در تعطیلات نوروزی

حسین میرشریفی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرقدس اظهار کرد: در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی در ایام نوروز، کارشناسان با اجرای گشت‌های نظارتی در قالب برنامه سلامت نوروزی و کنترل وضعیت رعایت موازین و پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با کووید ۱۹ بازدیدهای نظارتی مختلفی انجام دادند که می‌توان به جایگاه‌های عرضه سوخت و داروخانه‌های سطح شهر و پایانه مسافربری اشاره کرد.

وی گفت: طی این بازدیدها میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرکت‌های مسافربری ۸۵ درصد و در جایگاه عرضه سوخت ۷۰ درصد گزارش شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس با اشاره به اینکه در پنجمین روز تعطیلات نوروز بیش از ۱۵۵ بازدید انجام شد، ادامه داد: نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، پایانه‌های مسافربرهای، جایگاه‌های عرضه سوخت، نمونه برداری میکروبی آب و کلرسنجی، نظارت بر نحوه دفن اجساد فوتی ناشی از کرونا و صدور ٢٢ مورد اخطاریه بهداشتی تنها بخشی از اقدامات کارشناسان بهداشت محیط این شبکه طی یک روز بوده است.

میرشریفی بااشاره به انجام نظارت بر درمانگاه‌های عمومی و دندانپزشکی و حدود ٣٠ کارگاه از جمله کشاورزی، پمپ بنزین، بانک‌ها و پلیس +۱۰، خاطر نشان کرد: کنترل حضور مسؤول فنی، بررسی موجودی شیرخشک رژیمی و انسولین، فاکتور اقلام و تجهیزات حفاظت فردی از جمله موارد مورد توجه در بازدید از داروخانه‌ها بود.

وی انجام نمونه‌گیری کووید ۱۹ از درب منزل بیمار و واکسیناسیون کووید ۱۹ از خانه سالمندان توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان را بخشی دیگر در اجرای طرح سردار شهید سلیمانی نام برد و افزود: بازرسی کارشناسان واحد نظارت بر موادغذایی شبکه بهداشت و درمان از کارخانه‌های لبنی و واحدهای تولید خامه قنادی و بررسی نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام تعطیلات نوروز انجام گرفت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس عنوان کرد: آموزش در زمینه پیشگیری از بیماری کرونا و اهداء ۶۰۰ ماسک بهداشتی و پمفلت آموزشی به حدود ۳۰ کارگر ساختمانی اتباع بخشی دیگر از خدمات بهداشتی کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس در این طرح بود.

میرشریفی تصریح کرد: بازدید از ۳۶۷۱ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، صدور ۴۹۱ اخطاریه بهداشتی و پلمب و تعطیلی ۱۵ مرکز و اماکن مختلف در تعطیلات نوروزی انجام شد.

مقالات بیشتر:آسایشگاه سالمندان افسریه

بازدید : 20
شنبه 14 فروردين 1400 زمان : 14:28

سید احمد خادم روز یکشنبه

در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد یک هزار و ۶۶۳ دوز واکسن مربوط به آسایشگاه کهریزک است و مرحله دوم تزریق واکسن در طی هفته جاری در این آسایشگاه انجام می شود. وی ادامه داد: اکنون به مددجویان در سه مرکز سالمندان در شهرستان

سید احمد خادم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد یک هزار و ۶۶۳ دوز واکسن مربوط به آسایشگاه کهریزک است و مرحله دوم تزریق واکسن در طی هفته جاری در این آسایشگاه انجام می شود.

وی ادامه داد: اکنون به مددجویان در سه مرکز سالمندان در شهرستان های شهریار، رباط کریم و قدس واکسن در حال تزریق است.

وی افزود: با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی تا پایان فروردین ماه به تمامی مددجویان در مراکز نگهداری شبانه روزی واکسن تزریق می شود.

به گفته معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران، ۱۵۴ مراکز نگهداری شبانه روزی با بیش از ۱۰ هزار و ۶۵۲ مددجو در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه همچنان محدودیت‌های ملاقات با مددجویان در مراکز نگهداری شبانه روزی وجود دارد گفت: این امر برای جلوگیری از شیوع کرونا و حفظ جان مددجویان است.

خادم ادامه داد: تنها ملاقات هایی که ضرورت داشته باشد آن هم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی صورت می گیرد در غیر این صورت از خانواده ها درخواست می کنیم برای دیدار سالمندان به این مراکز مراجعه نکنند.

وی از ایجاد ملاقات های تصویری در فضای مجازی خبر داد و گفت: کارکنان مراکز نگهداری این امکان را برای خانواده ها و مددجویان فراهم می کنند تا در هر زمانی که مددجویان بخواهند بتوانند به صورت مجازی ملاقات کنند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: همچنین ضدعفونی کردن و رعایت دستورالعمل های بهداشتی با شدت بیشتری در مراکز نگهداری شبانه روزی در حال انجام است و جای نگرانی برای خانواده ها وجود ندارد.

مقالات بیشتر:هزینه آسایشگاه سالمندان

بازدید : 36
پنجشنبه 5 فروردين 1400 زمان : 20:11

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کادر درمانی و افرادی که در بخش‌های کرونا قرار دارند و همه سالمندان حاضر در خانه سالمندان استان و کارکنان آن مراکز واکسن دریافت کرده‌اند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، دکتر سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر بیان کرد: ویروس کرونا از ما جدا نخواهد شد و در واقع باید مانند سایر بیماری‌های ویروسی با آن زندگی کنیم، اما با ورود واکسن می‌توان سطح ایمنی جامعه را نسبت به این بیماری افزایش داد که درنتیجه آمار موارد ابتلا به این بیماری کاهش پیدا خواهد کرد.

او افزود: تاکنون مقادیر مشخصی واکسن کرونا به کشور واردشده است، بخش قابل‌توجه دیگری نیز خریداری‌شده که باید وارد کشور شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه تولید واکسن کرونا ادامه داد: در اواخر بهار نیز واکسن داخلی با ظرفیت تولید بالا در دسترس قرار خواهد گرفت.

کشمیری بابیان اولویت‌های کنونی دریافت واکسن در کشور، عنوان کرد: کادر درمانی و افرادی که در بخش‌های کرونا قرار دارند و دیگر افراد مانند پرستاران بخش‌ها پزشکان اورژانس و کارکنان مراکز ۱۶ ساعته کرونا واکسینه شده‌اند.

او گفت: همه سالمندان حاضر در خانه سالمندان استان و کارکنان آن مراکز هم واکسن دریافت کرده‌اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر بیان کرد: امیدواریم تا پایان این ماه واکسیناسیون همه کارکنان درمان، پزشکان بخش خصوصی، بیماران سرطانی، بیماران خاص و سالمندان با بیماری زمینه‌ای و بسیار مسن نیز انجام گیرد.

کشمیری گفت: استان بوشهر به دلیل همسایگی با استان خوزستان نیازمند افزایش تعداد واکسن برای کادر درمانی است به همین دلیل با رایزنی‌های صورت گرفته با وزارت بهداشت علاوه بر سهمیه عادی سهمیه ویژه‌ای نیز برای استان بوشهر اختصاص یافت.

او با بیان اینکه شهرستان‌های بوشهر، دیلم، گناوه و کنگان در شرایط نارنجی کرونایی هستند، افزود: علاوه بر اجرایی شدن محدودیت‌ها در مناطق نارنجی، مسافرت به این شهر‌ها نیز ممنوع است و از ورود افراد غیربومی به آن مناطق و خروج افراد بومی از آن‌ها جلوگیری می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه جان شهروندان در درجه اول اهمیت قرار دارد، تاکید کرد: به‌هیچ‌عنوان از محدودیت‌ها استقبال نمی‌کنیم، زیرا وضعیت اقتصادی جامعه را درک می‌کنیم، اما اگر مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند ما ناچار به اجرای محدودیت‌ها خواهیم شد.

مقالات بیشتر:قیمت آسایشگاه سالمندان

بازدید : 34
شنبه 23 اسفند 1399 زمان : 15:44

رئیس جمهور در جلسه ستاد مبارزه با کرونا که صبح شنبه ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۹ برگزار شد، از اقدامات انجام شده در مراکز سالمندان و معلولان در مقابله با ابتلا به کرونا تمجید کرد.

به گزارش بازارکار به نقل از سازمان بهزیستی کشور، حسن روحانی در بخشی از سخنان خود عملکرد مراکز نگهداری سالمندان را بسیار تحسین برانگیز خواند و گفت: در برخی از کشورها سالمندان را رها کردند و گفتند اگر اینها مردند هم مهم نیست، ما باید به دنبال جوانان برویم. به هیچ‌وجه چنین موضوعی در مخیله کسی در ایران نیامد و این مراکز با همه وجود از سالمندان و معلولین مراقبت کردند و سالمندان در واکسن جزو گروه‌های مقدم هستند و واکسیناسیون نسبت به اینها انجام می‌گیرد.

وی تصریح کرد: فرهنگ بلند ایرانی عظمت مردم و تکریمی که اینها نسبت به پدران و سالمندان خود کردند بسیار ارزشمند و مهم بود.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: ما با یاری یکدیگر این یکسال و چند هفته را گذراندیم و باید از تجربیاتمان برای سال آینده استفاده کنیم و کاری کنیم که در سال آینده مردم با شرایط بهتر و خطرات کمتری سال را بگذرانند تا روزی که ما از این ویروس به‌طور کامل در امان بمانیم و یک ایمنی جمعی مطمئن در سراسر کشور به وجود بیاید.

مقالات بیشتر:بهترین آسایشگاه سالمندان تهران

بازدید : 41
شنبه 16 اسفند 1399 زمان : 16:44

تدبیر24» دکتر محمد احمدیان اظهار کرد: زمان دقیق واکسیناسیون کرونای گروه‌های هدف مردمی هنوز مشخص نشده، اما اولین گروه هدف پس از کادر بهداشت و درمان، سالمندان دارای بیماری خاص و زمینه‌ای هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه سالمندان دارای بیماری خاص و زمینه‌ای به عنوان دومین گروه هدف دریافت‌کننده واکسن کرونا مشخص شده‌اند بر همین اساس ضمن شناسایی آنان، اطلاعات آنها تجمیع و در سیستم مرکز بهداشت ثبت شده است.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه ما آمادگی کامل برای تزریق واکسن به تمامی گروه‌های هدف را داریم ،خاطرنشان کرد: تزریق واکسن کرونا به گروه‌های هدف طبق جدول زمان‌بندی شده انجام می‌شود و از مردم می‌خواهیم ، مراجعه مستقیم به این مراکز جهت دریافت واکسن نداشته باشند.

وی تأکید کرد: شایان ذکر است که این واکسن کاملاً رایگان بوده و برای دریافت‌کنندگان آن هیچ هزینه‌ای ندارد.

مقالات بیشتر:بهترین آسایشگاه سالمندان تهران

بازدید : 61
شنبه 9 اسفند 1399 زمان : 12:48

فاز دوم واکسیناسیون برای مقابله با بیماری کرونا در کشور آغاز شد. روز پنجشنبه همزمان با روز میلاد حضرت علی(ع) و روز پدر با حضورسعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی، سالمندان کهریزک به‌عنوان یکی دیگر از گروه‌های آسیب پذیرو پرخطر کشور در مقابل بیماری کرونا واکسینه شدند.

به گزارش شفاآنلاین: به‌گفته وزیر بهداشت، از روز گذشته تزریق واکسن به ۲۰ هزار سالمند و معلول به‌صورت رایگان آغاز شده و امید است تا پایان شهریورماه ۱۴۰۰، بیشتر گروه‌های هدف واکسینه شوند. همچنین تزریق واکسن به گروه‌های پرخطر هیچ هزینه‌ای برای افراد نخواهد داشت.

آسایشگاه سالمندان کهریزک به‌عنوان بزرگترین مرکز نگهداری سالمندان کشور در یک سال اخیر برای حفاظت از جان سالمندان در مقابل بیماری کرونا با مشکلات بسیاری مواجه بود به طوری که پیش از این محمدرضا صوفی‌نژاد مدیرآسایشگاه کهریزک از ابتلای چند سالمند با وجود رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در این مرکز خبر داده و گفته بود: حدود یک هزار و ۴۰۰ سالمند در این مرکز مستقر هستند که برای حفاظت از جان آنها ملاقات‌ها حذف شده و حتی از حضور خیرین در مرکز جلوگیری می‌شود.

علاوه بر استفاده مناسب از مواد ضدعفونی‌کننده و لباس‌ها و ماسک‌های مناسب حتی از تردد بین بخش‌های مختلف مرکز جلوگیری می‌شود. نیروها به‌صورت شیفتی و 14 روزه در مرکز حضور می‌یابند تا بتوانیم از همه‌گیری بیماری در میان افراد حاضر در آسایشگاه پیشگیری کنیم.

حالا اما با تزریق این واکسن قدمی بزرگ درحفاظت از جان سالمندان کهریزک برداشته شده است. به‌گفته وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور، از ۱۴ هزار سالمندی که در مراکز شبانه‌روزی تحت نظارت نگهداری می‌شوند، با وجود رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و تلاش‌های صورت گرفته ۳ هزار و ۱۷۶ نفر به کرونا مبتلا شدند. از این تعداد ۲هزار و ۲۲۵ نفر کاملاً بهبود یافتند و ۵۰۶ نفر تحت درمان هستند. ۳۷۵ نفر هم با وجود همه اقدامات درمانی انجام شده، جان خود را از دست دادند. در حقیقت در یک سال اخیر که همه دنیا با مشکلات ناشی از این بیماری دست به گریبانند تقریباً ۲۲ درصد از کسانی که در مراکز سالمندان کشور نگهداری می‌شوند به این بیماری مبتلا و۲.۶ درصد از این افراد فوت شدند.

به طور کلی در مجموع از ۷ هزار نفری که در مراکز نگهداری سالمندان و معلولین به کرونا مبتلا شده‌اند، ۶ هزار نفر بهبود یافتند و ۷۰۰ نفر تحت درمان هستند. همچنین در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی اعم از سالمندان، معلولان و فرزندان بی‌سرپرست و بدسرپرست در مجموع طی یک سال گذشته ۴۵۲ نفر به‌دلیل ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست داده‌اند. به‌روایت آمار درصد ابتلا در این مراکز ۱۴ درصد و فوت ۸ دهم درصد بوده است. اقداماتی نظیر تزریق رایگان واکسن آنفلوانزا در مهر و آبان‌ سال‌جاری برای ۸۰ هزار مددجو و پرسنل مراکز شبانه‌روزی در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی عامل اصلی کنترل بیماری و کاهش تعداد مبتلایان به کرونا به شمار می‌آید.

اما تزریق واکسن می‌تواند سالمندان و گروه آسیب‌پذیر حاضر در این مراکز را بیش از پیش در برابر این بیماری و عوارض ناشی از آن محافظت کند. از این‌رو به نظر می‌رسد اختصاص سهمیه ۲۰ هزار تایی واکسن کرونا به مراکز بهزیستی در سراسر کشور در بخش اول که به ترتیب به سالمندان، بیماران روانی مزمن، معلولان ذهنی و جسمی-حرکتی مقیم در مراکز شبانه‌روزی تزریق خواهد شد یکی از اقدامات مهم، مؤثر و حیاتی برای این گروه آسیب‌پذیر خواهد بود. روزنامه ایران

مقالات بیشتر:خانه سالمندان در فلکه اول تهران پارس

بازدید : 45
شنبه 2 اسفند 1399 زمان : 19:21

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در دوران کرونا در صورت سابقه ابتلای سالمندان به بیماری‌های زمینه‌ای باید از خروج از منزل این افراد به طور جدی جلوگیری کنید

به گزارش رکنا، سیماسادات لاری، گفت: سالمندان جزو گروه‌های آسیب پذیر و پرخطر در ابتلاء به بیماری کووید -۱۹ هستند. بنابراین توصیه اکید ما این است که خرید بیرون از منزل و تهیه مایحتاج و امور روزمره خارج از منزل را، سایر افراد خانواده انجام دهند.

در چه صورت سالمندان از خانه خارج نشوند؟

وی افزود: در صورت سابقه ابتلای سالمندان به بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، قلبی-عروقی، تنفسی و نقص ایمنی و… از خروج این افراد از منزل به طور جدی جلوگیری کنید.

لاری ادامه داد: همچنین توصیه می‌شود در صورت ضرورت سالمند به خروج از منزل، از وسایل حمل و نقل عمومی برای فرد سالمند استفاده نشود.

مقالات بیشتر:هزینه خانه سالمندان

بازدید : 129
شنبه 25 بهمن 1399 زمان : 11:58

به گزارش ایرنا از شبکه سی ان ان، نتایج تحقیقات صورت گرفته که در مجله پزشکی جاما منتشر شده بیانگر آن است که میانگین مرگ و میر بیماران کرونا در خانه های سالمندان که بیشترین ساکنان آن سیاه پوست بودند بیش از سه برابر مرگ و میر در خانه های سالمندانی است که بیشتر ساکنان آن سفید پوست هستند.

این مطالعات در بیش از ۱۳ هزار و ۳۱۲ خانه سالمندان در آمریکا انجام شده است.

تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که میانگین مرگ و میر در خانه سالمندان با داشتن بیشترین جمعیت سیاه پوستان ۵.۶ درصد است این در حالی است که میانگین مرگ و میر در خانه سالمندان با داشتن بیشترین جمعیت سفیدپوستان تنها ۱.۷ درصد است.

تیم تحقیقاتی با ارائه آمار نهایی نسبت به مرگ و میر کرونا در خانه های سالمندان در آمریکا اعلام کرد، خانه های سالمندان با ساکنان سفیدپوست از نظر سلامتی ساکنین بهتر، رتبه بندی بالاتر، ساعات پرستاری بیشتری دارند.

محققان در ادامه پیشنهاد می کنند برای کمک به جلوگیری از شیوع آینده کرونا منابع محدود باید در حمایت از خانه های سالمندان با ساکنان غیر سفیدپوست بیشتر شود.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا، تا کنون شمار مبتلایان به این بیماری به ۲۷ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۲۱۴ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۴۸۳ هزار و ۲۰۰ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در آمریکا ۱۷ میلیون و ۸۲۷ هزار نفر گزارش شده است.

افزایش شمار مرگ و میر بیماران کرونایی در آمریکا در حالی روند صعودی دارد که دولت بایدن در تلاش است تا سوء مدیریت به جای مانده از دوره رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مقابله با ویروس کرونا در این کشور را کنترل کند، وضعیتی که اقتصاد آمریکا را با بحران مواجه ساخته است.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا که از زمان ورود به کارزار انتخابات ریاست جمهوری کنترل همه‌گیری مهار کرونا را اولویت اول خود معرفی کرده از نخستین دقایق بدست گرفتن سکان زمامداری، حدود ۲۵ فرمان اجرایی را امضا کرد که بیش از نیمی از آنها مربوط به کرونا است.

مقالات بیشتر:خانه سالمندان در میدان امام حسین

بازدید : 91
شنبه 18 بهمن 1399 زمان : 14:06

به گزارش بلاغ، در حالی که توزیع واکسن «فایزر» در جهان ادامه دارد اما گزارش‌ها از اروپا و آمریکا حاکی است عوارض منفی این واکسن نیز روز به روز بیشتر خود را نشان می‌دهد. در جدیدترین مورد کارکنان یک مرکز نگهداری از سالمندان در اسپانیا روز دوشنبه تایید کردند، همه ساکنان این مرکز با نام «لاگارترا» در منطقه «تولدو» در جنوب غربی مادرید، پایتخت اسپانیا بعد از دریافت دوز اول واکسن «فایزر» به این ویروس آلوده شدند و هفت نفر آنها نیز جان خود را از دست دادند. خبرگزاری اسپانیایی «ای‌اف‌ای» در این باره نوشته، علاوه‌بر افراد جان باخته، چهار نفر دیگر اکنون بستری هستند و ۱۲ نفر از کارکنان این مرکز هم مبتلا شده‌اند. طبق این گزارش، همه ۳۳ کارمند این مرکز باید قبل از آغاز کار آزمایش پی‌سی‌آر منفی داشته باشند.

تاکنون خبرهای زیادی درباره موارد فوت و علائم شدید بعد از تزریق دو واکسن فایزر و مدرنا در آمریکا و کشورهای دیگری که استفاده از این واکسن‌ها را تایید کرده‌اند، گزارش شده است طوری که کشورهایی مثل ژاپن، نیوزیلند و استرالیا اعلام کردند، هیچ عجله‌ای برای خرید و استفاده این واکسن‌های آمریکایی ندارد. در آمریکا بر اساس گزارش‌هایی که در سامانه فدرال «گزارش عوارض جانبی واکسن» ثبت شده، حدود ۶۰ نفر بعد از دریافت این واکسن‌ها جان باخته‌اند و صدها نفر دچار عوارض بعضاً تهدیدکننده حیات شده‌اند. در اتریش نیز دهها نفر پس از دریافت این واکسن، جان باخته‌اند.

سخنگوی کاخ سفید: مردم گرسنه‌اند

«جن ساکی»، سخنگوی کاخ سفید اما در یک کنفرانس خبری و روز دوشنبه گفت از میان هر ۷ خانوار آمریکایی یک خانوار غذای کافی برای خوردن ندارند. سخنگوی کاخ سفید در این نشست خبری هنگام پاسخ به سؤالی درباره بسته کمک اقتصادی «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا برای جبران زیان‌های اقتصادی ناشی از کرونا گفت: «او مواردی را که مایل است در این بسته گنجانده شوند مفصلاً در سخنرانی چند هفته قبلش مشخص کرد... ما هنگامی که مشکلات مردم را بررسی می‌کنیم با برخی واقعیت‌ها مواجه می‌شویم: از میان هر ۷ خانوار، یک خانوار غذای کافی برای خوردن ندارند».

سخنگوی کاخ سفید به منبع این آمار اشاره نکرد اما جست وجو در منابع رسانه‌ای بین‌المللی نشان می‌دهد عدم امنیت غذایی یک مشکل شایع در آمریکا بوده و در دوران همه‌گیری «کووید-۱۹» تشدید شده است. پایگاه «ان‌پی‌آر» در گزارش سال جاری خود نوشته بود در سال ۲۰۲۰ میلادی از میان هر ۴ خانوار حداقل یک خانوار ناامنی غذایی را تجربه کرده‌اند.

این گزارش حاکی است قبل از شیوع کرونا حدود ۱۳.۷ میلیون خانوار آمریکایی در مقطعی در سال ۲۰۱۹ با ناامنی غذایی مواجه شده‌اند. این رقم معادل ۱۰.۵ درصد از کل خانوارهای آمریکایی است. شیوع کرونا این بحران را وخیم‌تر کرده است. طبق برآوردی که دانشگاه «نورث‌وسترن» انجام داده ناامنی غذایی تقریباً دو برابر شده و در سال ۲۰۲۰ میلادی دست‌کم ۲۳ درصد خانوارها آن را تجربه کرده‌اند.گرسنگی در آمریکا، مانند اکثر دیگران معضلات جنبه‌های نژادپرستانه هم دارد به این صورت که آمارهای وزارت کشاورزی آمریکا نشان می‌دهد سیاه‌پوستان دو برابر سفیدپوستان احتمال دارد با ناامنی غذایی مواجه شوند.

مقالات بیشتر:خانه سالمندان در خیابان سبلان

تعداد صفحات : 0

درباره ما
موضوعات
آمار سایت
 • کل مطالب : 23
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 14
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 25
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 55
 • بازدید ماه : 253
 • بازدید سال : 2475
 • بازدید کلی : 2602
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی